40 سؤال مهم درباره امام زمان (عج) در قالب کتاب
51 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری شبستان
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری شبستان
تعداد شرکت کننده : 0

حجت‌الاسلام قطبی در گفت‌وگو با شبستان:

40 سؤال مهم درباره امام زمان (عج) در قالب کتاب


خبرگزاری شبستان: قطبی معتقد است، طرح سئولاتی مثل اینکه امام زمان (عج) همسر و فرزند دارند نفعی به حال ما ندارد اما سئوالاتی نظیر اینکه دانش آموز یا کسی که شغل آزاد دارد چگونه می‌تواند منتظر باشد، کاربردی است.

حجت‌الاسلام هادی قطبی از انتشار چاپ دوازدهم کتاب حجت‌الاسلام بن الحسن امام مهدی (عج) در آستانه نیمه شعبان به خبرنگار شبستان خبر داد و گفت: این کتاب پاسخ به 40 پرسش مهم جوانان درباره مهدویت است. سعی شده است که مهم‌ترین سوالات در بحث مهدویت مطرح و جواب‌های کوتاه اما معتبر به آنها داده شود.

حجت‌الاسلام قطبی شبهه‌زدایی از مباحث مهدویت را مهم‌ترین انگیزه خود از نگارش کتاب حجت‌ بن الحسن امام مهدی (عج) ذکر کرد و افزود: متاسفانه شبهاتی مطرح است که حضرت را کنار می‌زند و مباحث فرقه‌ای را جایگزین می‌کند، بر این اساس به منظور شفاف‌سازی مبحث مهدویت و شبهه‌زدایی از آن تصمیم به نگارش کتاب کردم.

وی خاطرنشان کرد: سوالاتی از این دست که امام زمان (عج) همسر و فرزند دارد یا خیر و اینکه چه کسی امام زمان (عج) را به شهادت می‌رساند، فایده عملی برای ما ندارد اما آنچه مهم است این است که در عصر غیبت چه کنیم چه وظایفی داریم و باید چه کارهایی انجام دهیم که حضرت از غربت بیرون بیایند.

این نویسنده در مورد گزینش سوالاتی مطرح‌شده در کتاب اظهار داشت: به دلیل کارهای اردویی و تعامل با دانش‌آموزان، با بیشترین سوالات آنها در مورد امام زمان (عج) آشنا شدم. مهم‌ترین سوالاتی که در چند سال اخیر به دستم می‌رسید و برایم مطرح می‌شد را انتخاب کردم و کوشیدم که از منابع معتبر پاسخگوی آنها باشم. حتی در بین سوال‌ها مطرح شده است کسی که شغل آزاد دارد یا دانش‌آموز چطور می‌تواند منتظر واقعی باشد.

حجت‌الاسلام قطبی با اشاره به استقبال خوب از کتاب حجت بن الحسن امام مهدی (عج) تصریح کرد: کتاب‌هایی که در مورد امام زمان (عج) نوشته می‌شود باید به زبان ساده باشد و مباحثی مطرح شود که مورد نیاز و سوال جوان باشد. در حقیقت باید مباحث لازم و ضروری مطرح شود تا شناخت بهتر و واقعی‌تری حاصل شود.

 گفتنی است، چاپ دوازدهم کتاب حجت‌الاسلام بن الحسن امام مهدی (عج) مشتمل بر 112 صفحه در شمارگان 5000 نسخه در قطع جیبی با قیمت 1500 تومان در آستانه نیمه شعبان از سوی انتشارات بهار دلها چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

آدرس اینترنتی